Posted on

Lubasin, et uus kampaania märtsis. Noh, võib-olla on märtsis ka tulemas, ei tea, aga igatahes on nüüd Wowwo kampaania saadaval kõigile, kes tahavad Türki 1% nimel raha paigutada. Tegemist on sõidukilaenudega ehk sarnane toode nagu Mogo. Mina paigutasin mõned kopikad sinna ära. Kuna täna vaba kapitali on väga vähe, siis asusin seda TuruBoti ümberseadistamisega vabastama.

Esiteks paiskasin ma müüki kõik edukad laenud 0,1% preemiumiga. Teiseks paiskasin null-hinnaga müüki kõik, mis hilinemas praegu. Otseselt mingit suurt liikumist ei toimunud, aga midagi ikka. Sain nii paarsada eurot vaba raha, mille tõstsin mugavalt ümber Wowwo laenudesse. Peatasin muuhulgas ajutiselt teised automaatpakkujad. Ma näen, et suur osa sissetulekust võikski tulla cashbackide arvelt ja seetõttu on oluline nendest kasu lõigata.

Brutointress 35% OmaRahas

OmaRahas on märgilised ajad. Vaatasin korra AdBlockita brauseris Delfit ning silmasin OmaRaha reklaame. Kampaania käib nähtvasti täie hooga ning raha on täna 3-5 aastastes laenudes ka kõige suurema skooriga osas puudu. Vähemalt nii mulle tundub, et minu raha läheb küll suure hooga taas välja, kui vahepeal oligi seisma jäänud. Seadistasin intressid 34% ja 35% peale ning olen valmis suurt raha teenima.

Selliste numbritega Mintos kohe kuidagi ei konkureeri.

Tundub, et sellises tempos võikski jätkata. Kui tähelepanelik lugeja näeb, et mul on veidrad maksimaalsed summad, siis pean tõdema, et eks see on sellest, et ma arvutasin välja mitu aktiivset laenu ma endale tahaksin. See number võiks jääda alati kolmekohaliseks halduse mõttes. Nii on lihtsam järge pidada.

Samas ei ole mu panus ühtegi laenu veel olnud 60 eurot. Kordagi. Üle 20 euro ühte laenu suruda on pigem haruldus. Võib-olla paremal päeval läheb mõnda 30, aga pigem juhtub see üle päeva minu tagasihoidliku statistika kohaselt. Kuna see robot on täielik müstika ning ega ma ei teagi kuidas ta tegelikult töötab, siis loodan lihtsalt parimat ja teen näo, et tean mida teen.

Ka selle arvestusega, et neljandik läheb mingi hetkel hapuks on OmaRaha selgelt tootlikum kui Mintos. Nii ongi, et ühelt poolt on see teatav suurus ja turvalisus ning teisest küljest paistab lihtsalt ahnus. Kumb võitab näitab aeg.

Hakkan Wowwost läbi tulnud raha vaikselt OmaRahasse kandma, ma arvan, sest seni kuni seal hästi läheb tuleb seda rauda taguda. Mintosesse jõuab alati tagasi pöörduda. Kõige sellega jageledes ei tohiks Mintoses unustada seda, et hoides oma portfelli üle 50 000 rubliku saad veidi personaalsemat klienditeenindust väidetavalt. Minuni ei ole järjekord veel jõudnud.

Naistest ja rahast

Rahakratt ütleb, et naine peab olema vähemalt 200k väärt, et kandideerida. Mina olen alati mõelnud, et “peaasi, et tal kinnisvara ei ole, muidu peame vaidlema, et kelle kodus nüüd elame”. Tundub nagu pseudoprobleem, aga võta näpust. Minu avantüürid viisid mu kokku kellegagi, kes teatas mulle meie esimese pikema vestluse jooksul, et tema keeldub kodust välja kolimast ja mingu ma põrgusse. Läbirääkimisruumi ei ole. Ja üldse lubas ta mulle oma passiivse sissetulekuga silmad ette teha.

Värskendav kogemus. Naisinvestoreid ja eriti noori on aina rohkem. See toob naeratuse näole ning tekitab minu hinges lootust, et lagunev pensionisüsteem ei saagi meile rahvana saatuslikuks. Vähemalt on mõistlike naisterahvaid, kui meesterahvaid pole. Mida rohkem me kirjutame ning jutustame sellistel teemadel seda rohkem me neid kuuleme. Ja, et keegi ei ütleks, et ma olen nüüd tohutu esišovinist, siis meil on statistiliselt vähe naisinvestoreid. Võiks olla rohkem. Vähemalt 52% investoritest võiks olla naised nagu meie rahvastikus on.

Kui me olime portfelle võrrelnud kadus tal see muie küll näolt, aga ma praeguseni mõtlen, et kuigi ta ütleb, et “teeb asju kõhutunde järgi”, siis kuidagimoodi suudab ta osta indekseid ning tajub paremini selles maailmas toimuvat kui mina. Üldsegi – peaksite hoopis tema blogi lugema, kui tal see vaid oleks.

Teisest küljest oleks pidanud valetama, et olen kodutu, kolima tema juurde, enda kodu välja üürima ning passiivse sissetuleku reale plussina kirja panema. Võta nüüd näpust mind rumalat.

Bloginumbritest

Jaanuari lõppsaldoks sai 2643 unikaalset lugejat, mis on kindlasti veidi paisutatud number statistilistel põhjustel, aga laias laastuv võib rahule jääda.

Klikke linkidel kokku 420 (ei tee nalja) ning ära konvertida õnnestus vaid kaks. Seega 10 eurot mulle Mintose soovituskoodide eest. Võib-olla investeerisid need inimesed tohutuid summasid ja järgmises kuus laekub minu kontole kõvasti pappi. Elame ja näeme. Ma ei tea isegi kuidas see käib, aga aeg näitab.

Kommentaare on vähem kui kuuga kogenenud 18. Tore. Kirju laekunud 16 erinevalt inimeselt. Aiäh teile kõigile. Te aitate seda blogi paremaks kohaks teha.

Teisest küljest tuli numbreid analüüsides välja üks kurb asi. Mida suurema numbri kirjutab blogipostituse pealkirja, seda rohkem seda loetakse. Clickbait pealkiri toimib ka siin maailmas. Miks?

Pea püsti, kui pole veel investeerimisega algust teinud. Hakkan varsti videosisu tootma, et algajal julgem oleks.

4 Replies to “Uus cashback kampaania Mintoses, aga liigutan raha ikka OmaRahasse”

  1. Ma olen saanud kirja ja kuulun mintos pro investors clubi. Sõbra kutsumise eest saad 1% ja ilma lõpu capita. Kui 1M investeerib, saad 10k. Mõtlesin, et klubiga koos minnakse metsarajale, vorsti grillima, tehase tutvustamine jne. Paar nädalat tagasi helistasin siis esimest korda oma nö privaatsele managerile. Monego küsimused küsitud, uurisin vähe klubi kohta ka. Mintoses kokku on 170k investorit kellest 10k on üle 50k prtfelliga ehk prod. Vot sul haruldast klubi.

    1. No, ma siis ootan edasi. Võime Eesti Mintos Pro investorid kokku ajada ja nendega ühiselt Mintose boonust laiaks lüüa. Vaja kiiresti klubisse pääseda enne kui 100k peale tõstavad, suslikud.

  2. Hea on see, et Omarahal on nii eemaletõukav UI disain ja neil pole referral süsteemi, seega vähesed välismaallased ja just nö uuemad investorid teavad, et selline hea platform nagu Omaraha eksisteerib. Lisaks ei promota Omaraha finantsblogide poolt, mis on tegelikult väga hea, sest siiani on Omaraha intressid ikka ebareaalselt head olnud. On olnud paremaid aegu, aga alati saab sitemini olla.

    1. Krt, mul oli vahepeal kiire. Sul on õigus. Üldiselt on kõik seal kohe. Kommunikatsioon ka hirmus. Aga mulle meeldib. Veidi selline geto värk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga