Posted on

Kõik on vähemalt korra elus kuulnud “jäta suitsetamine maha, säästad palju raha”. Ütlen teile ausalt, et perspektiiv jätta suitsetamine maha sellepärast, et säästa umbes 5 eurot iga päev ei tundunud nii ahvatlev. Ka see 150 eurot kuus ei tundunud nii ahvatlev, et ma kohe seda tegema asuks. Tänaseni.

Ma jätsin suitsetamise maha. Seekord päriselt ja ma arvan, et tagasi ma sellele teele minna ei taha. Et minu sõnades saaks kindel olla, siis võtsin ma ka kätte ja tegin raamatupidamises eraldi alamprojekti ühele kontole, et pidada arvet selle üle kui palju ma olen säästnud. Võtsin kätte ja investeerisin kohe ära ühe nädala jagu konisid. 35 eurot läks OmaRaha poole teele ja sellest 30 eurot sai ka ära investeeritud.

Miks ma seda tegin?

Ma hakkasin tegelema spordiga mõni aeg tagasi ja tahaksin, et minu saavutused tuleksid kiiremini ja lihtsamini. Kui nad tulevad kiiremini ja lihtsamini olen ma kõvasti rohkem motiveeritud. Kui ma olen rohkem motiveeritud siis tulevad saavutused kiiremini. Kui saavutused tulevad kiiremini siis saan ma paremasse vormi. Kui ma saan paremasse vormi valutab vähem pea, kõht, selg ning kulub vähem raha apteegis.

Kui kulub vähem raha apteegis peab tegema vähem tööd (mitte ei saa rohkem investeerida). Kui ma pean tegema vähem tööd, siis on mul rohkem aega. Kui aega on rohkem saan ma teha teadlikumaid otsuseid selle kohta mida ma tegelikult enda ajaga teen. Mul on rohkem aega mõelda. Rohkem aega mõelda on vist kõige alahinnatum investeering üldse. Kui iga suitsupausi asemel (umbes 20 x 3 minutit) mõelda päevas üks tund enda investeeringutele ning enesearengule ja võib-olla isegi isiklikule ärile, siis on see 365 tundi aastas. See on kaks täis töökuud ja veidi peale. Okei, veidi läheb kaotsi, aga jääme siis pooleteise kuu juurde.

Poolteist kuud aastas pühendada oma investeeringutele ja endale on tegelikult metsik aeg. Kui ma loen selle aja raamatuid, siis ma jõuan kindlasti ka see aasta üle 100 raamatu piiri ilma nahast välja pugemata.

Millal saaks minust konimiljonär?

Naljakas sõna. Mulle isegi meeldib. Tegin siis mõningad arvutused. Lähteandmed järgmised:

  • Periood: x aastat
  • Protsent/tootlus: 12% (võiks ju?)
  • Algsumma: 0
  • Igakuiselt lisanduv summa: 150 eurot
  • Liitintressi intervall: iga kuu

Veidi ajab kiruma, et ei tea mis see periood on, aga siit tuleb mängu arvutus. Kuna ma arvutada väga ei viitsinud võitsin appi financer.com kalkulaatori. Lohistasin aga säästmisperioodi slaiderit ja vaatasin millal lõppsumma kohale miljon ilmub. Ilmus 36 aastaga. Kui seada hüpotees, et ma olen täna 25, siis see tähendab, et 61-aastaselt (25 + 36 = 61) olen miljonär puhtalt sigarettide mitte suitsetamisest.

Vastus: 36 aastaga.

Pole paha, tegelikult. Enamik meist ei saa kunagi miljonäriks, aga mina saan hiljemalt 36 aastaga. Minu investeeringumahuks on sel hetkel ainult 64800 eurot ja arvestades, et ma kavatsen enda suitsetamisharjumust indekseerida minu suitsupaki hinnatõusuga peaksin selleni jõudma kõvasti varem.

Aga kui kaugel ma olen mingitel märgilistel etappidel oma elus? Aastal 2030 on mul kogunenud näiteks 40784,38 euro suurune portfell. 2040 aastal on see 169110,03 eurot.

Kogu see krempel on muidugi arvestatud selle arvestusega, et tänane maksupoliitika kehtib ka homme, mul ei tule offshore-e registreerima asuda kuhugi tundmatutele saartele ning investeerid ettevõtte alt. Miks investeerida ettevõtte alt? Oh, ma parem ei hakka isegi. Kristi on kirjutanud sellest ühe toreda pajatuse ja mina kirjutan ka kunagi koos step by step õpetusega, et ei keeraks midagi tuksi. Seega kui sa tahad OÜ-tama asuda siis viska mulle kõned peale (või kasuta kontaktivormi) ja ma aitan sul sinu megafirma püsti panna kui lubad mul sellest (andmed blurrime välja) kirjutada kiire blogipostituse.

Jääme nüüd aastat 2056 ootama ning vaatame mis ma sel hetkel kostan. Panen sada eurot + hinnatõusu indeks aastate jooksul vahele esimese lugejaga, kes julgeb pakkuda, et ma ei ole aastal 2050 ehk viis aastat enne seda tähtaega, sigaretimiljokas.

Mingi tagasihoidlik arvutus ja kõhutunne ütleb mulle (sest arvutust tegelikult ei oska teha täpselt), et tegelikult ootab mind see miljonäristaatus juba aastal 2046. Noh, kes varem jõuab ehk kes eile kõvem suitsumees oli kui mina?

Millal saab sinust koni/kommi/koogimiljokas?

Selle arvutuse saad umbes samamoodi teha nagu mina kaasa pandud linki kasutades. Minu kogemus näitab, et OÜ-tamine on ainuõige tee, aga ära sellepärast küll midagi täna edasi lükka. Kühvelda esimesed suitsurahad juba riigilõivu, et asutada ära oma OÜ, näiteks. See on mälu järgi 190 eurot ja erinevalt minust ei pea sellest notari juurde ronima. Mina tegin notari juures, aga olen OÜ asutanud ka e-Äriregistrist.

Kui maksad nagu valge inimene ikka 20% tulumaksu ja suitsetad minuga samas tempos ning sama marki, siis saab sinust eraisikuna miljokas alles 42 aasta pärast. Aastal 2055 oleks sul AINULT 582 869 euro suurune portfell ehk jääksid minust maha 506 018 euroga. Laias laastus umbes poolega. Maksud söövad ära aastate jooksul 46% sinu tootlusest. Päris kurb.

Et täna tegutsema asuda võta kohe ligi minu kõige paremini toimiv ja kõigile raha sisse toov (ka sulle, mu sõber!) Mintose link, mille leiad minu Soovituskoodide alt. Klikid peale, regad ära ja raha voolab. Investeerima saad asuda kahe suitsupakiga ehk 10 euroga.

Anna kommentaarides teada millest sina loobusid või oled nõus loobuma, et varsti miljokas olla.

Mis siis kui ma raha lihtsalt kõrvale panen?

Esiteks sööb inflatsioon selle raha ära.

Teiseks ja veelgi olulisem, on see, miks ma otsustasin selle raha ära investeerida kohe – ei saa suitsu peale kulutada.

Kolmandaks, mis on ka ainus tegelik põhjus, on asjaolu, et kui sa seda ei investeeri jõuad sa miljonini 618 aastaga, mis on veidi liiga palju ka tänast kiiresti arenevat meditsiini arvestades. Lihtsalt jääb veidi aega puudu, ma kardan, ka siis, kui sa eriti tubli sportlane oled (see pidi üldse eluiga vähendama).

Mõtle nüüd ise. Kas tahad olla miljonär 40 aastaga või 600 aastaga?

One Reply to “Sigaretimiljonäriks saamine on räigelt lihtsam kui ma arvasin”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga