Posted on

Liitudes Mintosega ütles mulle mu üks hea tuttav, et ta pakub, et esimese pangeni läheb mul aega umbes nädal aega. Siis saan aru, et olen midagi vussi keeranud. No olgu. Alustagem siis, saab kiiremini läbi.

Isikutuvastus

Esiteks läks see mul jumala pekki millegipärast. Uurisin siis maad ja sain teada, et neile ei meeldinud minu .asice fail, mis peaks olema kõige lihtsamini loetav rahvusvaheliselt tunnustatud digiallkirjastatud formaat. Nimelt arvas rumal mina, et notari allkirjaga paber veenab neid asja õiguses rohkem kui PDF. Eksisin.

Pärast seda kui olin korra isikutuvastusega vastu näppe saanud, sain ühe korra veel. Oleks veel kolmanda korra ka saanud, aga otsustasin üles laadida kõik failid PDF formaadis. Seekord see neid rahuldas

Esimesed numbrid nagu numbrid ikka. Seadsin kõik nullid ritta ning asusin siis enda automaatinvesteerijat seadistama. Veel enne otsustasin, et põrgusse mu 50 000 euro mõte ja panen sisse sada kulli. Kuna mul on nüüd kaks isikustatud kontot (erinevad firmad), siis ühega otsustasin teha loomkatseid ja teisega mängida päris mängu. Päris mängu konto veel ootas tuvastust niikuinii.

Läksin ma siis ülekannet tegema, vaatasin, et “ohooo, pank on LHV”. Mis on ühe firma jaoks tore, teise jaoks nõme. Ma ei viitsi kunagi oodata. Kiri, et ma pean ootama kuni 3 TÖÖPÄEVA hirmutas mu ka ära, aga peagi sain teada, et nad liialdasid. Sain kohe järgmise päeva hommikul asuda tegutsema.

Automaatinvesteerimine ja selle tingimused

Kuna sada eurot ostab mulle osaluse ainult kümnes laenus, siis ma sain väga hästi aru, et tuleb lõigata maksimaalselt kasu. Vaatasin, et käib 0,5% kampaania Sun Finance ja Finko laenudesse raha paigutades. Mõeldud tehtud. Seadistasin roboti siis järgmiselt:

 • Ainult Finko ja SunFinance laenud minimaalse reitinguga B-.
 • Vähemalt 12,4% intressi (sest ma olen ahne ja tahan kiiresti rikkaks saada)
 • Periood 0-20 kuud. Täiesti suvaline number. Miks ma nii otsustasin? Noh, proovimise mõttes võiks turnaround kiire olla.
 • Reinvesteerime kogu tulu, muidugi.
 • Välistame laenud, kus meil juba osalus on
 • Ei hajuta.
 • Loan status: current
 • BuyBack: jaaa.
 • Summa: 10 euro kaupa

Ja siis esimese pange juurde. Tähendab, pangesid on kaks. Üks puudutab robotit. Ma, igavene juhmakas, ei määranud ära amortisatsiooni meetodit. Maakeeli tähendab see laenuliiki ehk kuidas sulle pappi tagasi makstakse. Õnneks on mul kõik laenud 6-päevased, aga tulevikus investeerin ma vähemalt praeguse plaani järgi ainult “Full” meetodisse ja võib-olla ka Bulletisse. Seda vaatame.

Miks on oluline valida amortisatsiooni meetod?

Seal on neli varianti. Vaikimisi on kõik valitud. Variandid on Full, Partial, Interest only ja Bullet. Mis kuradi vahe on viimasel kahel – no clue. Miski minu peas ütleb, et Bulleti puhul makstakse mulle pidevalt intressi ning lõpus tagastatakse põhiosa ja Interest only on siis vastupidi!? Keegi võiks kommentaarides selle mulle selgeks teha, palun.

Igatahes. Full tähendab seda, et saad pidevalt nii intressi kui põhiosa. Nagu OmaRahas on. See variant sobib mulle kõige paremini, sest teoreetiliselt peaks minu raha kõige kiiremini seda pidi ringi käima ja seeläbi teenima mulle rohkem liitintressi.

Part tähendab seda, et saad suured tükid oma laenust ja intressist laenu lõpu lähenedes. See “laenu lõpu lähenedes” on selline abstraktne väide mis mulle väga meelepärane ei olnudki.

Teine ja suurem pang

Saate kohe mu üle räigelt naerda. Igatahes. Mintoses on nii, et kui on mõni kampaania mis on ülihea ja mille eest on võimalik teenida räigelt raha, siis sa pead sellega käsitsi liituma.

Eks ikka selleks, et sa jumala pärast ei saaks kampaaniast osa kui sul seda vaja ei ole pead sa ise sellega liituma.

Klikid aga “Campaigns”, siis “Enrol”´ning ongi voilla. Saad umbes sellise märgise endale sinna

Minu raha investeeriti paraku umbes 10 minutit varem.

Sinna läks minu 0,5% cashbacki mida ma lootsin saada. Nojah. Ehk siis lihtsalt öeldes on minu pang selles, et ma ei liitunud kampaaniaga ja tormasin raha loopima enne, kui oleks pidanud. Siit väike õppetund. Järgmine kord vajutame nuppu. Oma teisel kontol käisin ja pressisin selle nupu juba ära. Tegin muuhulgas ka selle lubatud 50000 euro suuruse ülekande sinna ära, aga see pole veel kohale jõudnud. Võib-olla sai summa esimeseks investeeringuks liiga suur ja varsti on oodata Rahapesu tõkestamise kutte minu ukse taha.

Mis meeldib?

Ei pidanud üldse kaua ootama, et raha välja läheks. Erinevalt mõnest kodumaisest, kus laenutaotlusi peab ootama ja ootama, siis siin läks minu raha lupsti ära ja olengi sellest mõneks ajaks ilma. Loodetavasti mitte igaveseks.

Raha tuli, raha läks. Loodetavasti mitte igaveseks!

Statistikat on palju. Graafikud on ilusad. Veeb on kiire ja kui natukene harjuda siis navigeerib seda suhteliselt kergesti. Ka see meeldib, et valikuid kuhu investeerida on palju. Ärilaenud kui sellised on mind ikka tõmmanud ja ma usun, et nendes on perspektiivi kasvava majanduse ajal. Teine lugu on muidugi see kui hästi ma magan kui mu viiskümmend kilo kusagil Kasahstanis väidetavat kasumit teenivad.

Ka raamatupidamise seisukohast saad Sa kindlasti rohkem andmeid, mille põhjal siis kandeid teha, kui mõneski teises portaalis. Kogu asjaajamine tundub väga lihtne ja support vastab mitu korda päevas. Ei pea igavikku ootama.

Kui Sul ei ole veel Mintose kontot, siis mina sinu asemel (ei ole jätkuvalt soovitus) teeks selle kohe ära kasutades seda linki, sest nii saad veel ekstra 1% boonuse.

Mina alustasin saja euroga, aga ei ole ühtegi põhjust miks ei võiks alustada kasvõi 10 euroga. Ühisrahastuse suur võlu! Investeerides iga päev kümme eurot saad keskmise Mintose tootluse juures miljonäriks 35 aastaga. Ei ole mingi lubadus, aga võimalus on.

Loos

Kuna mina ei tea kõigest kõike, siis jaga enda kogemusi Mintosega kommentaarides ja kui sul on häid nippe, siis kuulan need hea meelega ära. Võid ka lihtsalt öelda, et ma olen loll. Võid midagi arukat kirja panna. Kõik on teretulnud.

Kõikide kommentaatorite, kes kommenteerivad vahemikus 08.01.2020 – 08.02.2020 loosin välja kaks piletit kontserdile. Päriselt ka. Väga hea kontsert on kindlasti ja kuigi mina arvatavasti ei saa minna (kuupäevad ei sobi hästi), siis võiksid minna sina.

Kõikide kommentaatorite, kes kommenteerivad vahemikus 08.01.2020 – 08.02.2020 loosin välja kaks piletit Kaunid kontserdid Käsmus 2020 Jaak Joala 70 “Suveöö lummuses” kontserdile ( 14.6.2020 ).

Loosis osalevad ainult valiidse e-postiaadressiga osalejad. Ja ei pea minema minuga koos. Võid kellegi teise kaasa võtta.

P.S. Vahepeal jõudis 50000 kohale ning sellest kolmandik jõudis ringlusesse. Pikemalt järgmises postituses.

7 Replies to “Minu teekonna algus Mintoses: automaadi seadistus, raha ülekanne ja esimesed vitsad”

 1. No tere tulemast!
  Korralikult panustasid kohe Mintosesse. Väga tubli. Tegin ise alguses sama tee läbi, kui Mogo pakkus cashbacki! Peab võimalust ära kasutama, kui ikka pakutakse.

  1. Vau! Sellised suured tegijad on ka nüüd minu blogi lugejate hulgas. Tõmbas kalendrisse ristikese. Krt, kõva. Ma olen ka Rahaboti lugeja, tegelikult. Mõnda aega juba. Tere ja aitäh tervituse eest.

   Ma Sinuga samas tempos ei suuda astuda igakuisete sissemaksetega, aga eks ma püüan teinekord midagi leida. Cashback on sisuliselt tasuta raha, aga ainult siis kui see sinu investeerimistingimustele muidu ka vastaks. Suurema kontoga oli mul õnneks mõistust ka. Selge see, et ega kogu raha sinna ei kühvelda, aga midagi ikka ning 0,5% paari päevaga teenida tähendab ju (ütleme nädalaga) 52/0,5% = 104% (!?!?!?) tootlust.

  1. Mul on väike segadus. Kas ühe sõbranna, ühe või teise võõra koodi. Ei ole keegi suur finantstark, püüdsin rõõmustada kedagi, kelle statistika see number täiesti sassi lööb.

 2. Yo, teised siin. Kas selle blogi omanik kirjutas teile ka, et ta maksab kommenteerima tulemise eest 50 kulli ja keegi ilus sõbranna pidi selili kukkuma, kui meie, kuulsad sendigurud, siin sõna võtame? Mina pole oma viiekümnekat veel näinud, aga tegelikult huvitabki rohkem selle sõbranna foto, kellel minestada lastakse ja kelle äralohistamist mulle pakuti.

  1. Äraostetavad! Ärgem seda viiekümne eurtsi asja väga tõsiselt võtke, aga… ma nõu eest olen nõus maksma küll. Pildi osas siis, et pilti ei luba, aga reaktsioonikommentaari võin küll teha. Hüüan välja ka avalikult: Rahakratt, teeme miljonini võidu? Ma olen nõus sisse arvestama kogu kinnisvara, Sul pidi kvartiira olema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga