Posted on

Kas sul teinekord mõni unistuselaadne või eesmärgisugune asi on olnud? Minul igatahes on teinekord ikka olnud. Niisiis ma ostustasin, et ma teen sellise veidi abistava tabeli, mis näitab ära suhteliselt lihtsa vaevaga kui palju raha peaksid sa iga kuu investeerima, et saavutada enda soovitud ajaks rahaline eesmärk.

Tabel näeb välja väga lihtne.

Antud arvutus on puhtalt indikatiivne, ei arvesta vahepeal raha väärtuse vähenemisega ega sellega kui raha kuhugi kontole ootamatult seisma jääb. Arvutus näitab ainult seda kui palju sa peaksid sissemaksete suuruseks valima kui soovid saavutada teada olevaks ajaks kindlat portfelli suurust. Arvutuseks kasutame funktsiooni PMT.

Värvilise taustaga lahtrite sisu ei tasu muuta, võib valemid ära lõhkuda. Muuta tuleks ainult alguskuupäeva (ei osale investeerimisarvutuses), soovitud tulemust, tootlust, kogumisperioodi ja portfelli suurust täna.

Kuna ma olen ahne ja ei taha mitte midagi tasuta ära anda, siis pead mulle enda e-maili andma. Saadan sulle automaagiliselt selle vastu selle tabeli. Ilus tabel on minumeelest. Saate mehega koos numbrid sisse kirjutada ning eesmärke seada.

Mis mina tabelisse kirjutasin?

Mina koostasin selle tabeli selleks, et arvutada välja kui palju mul on raha vaja, et kolme aasta pärast kui mu elus üks pisike sündmus aset peaks leidma, saaksin ma enda teoreetilise tooaegse elukaaslasega suvel natukene rohkem puhata kui kaks nädalat.

Arvutus näitas, et minu 8500 eurose reisi jaoks tuleb väga tagasihoidliku 1.5% suuruse intressi juures teha 230,99 euro suuruseid sissemakseid hoiusesse. Seega tuleks mul asuda otsima endale sobiliku hoiu-laenuühistut, mis mulle parema tootluse lubaks ning ma vähem raha peaksin ise sellesse matma.

2 Replies to “Mida teha, et raha sind ise puhkusele viiks?”

    1. See ei olnud nüüd õnneks väga tõsiselt öeldud, olen Sinuga aus. Teisest küljest ei oska ma ka täna täpselt näppu peale panna, et kus tähtajaliselt raha niimoodi koguda mõistlikult. Swedbank pakub näiteks imelise 0,05% tootlusega pikaajalist hoiust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga