Posted on

Täna on märgiline päev. Blogi sai alguse veidi kui kuu aja eest, aga tegelikult on see blogi märkimisväärne veel seetõttu, et selle autor kutsuti esinema Tartusse, 29. veebruaril 2020 toimuvale investeerimisteemalisele koolituslaadsele üritusele. Tundub karm, aga tundub, et mul tuleb panna kikilips ette.

Kuna kutsutud on ka mind, aga lubatakse eksperte, siis ütlen kohe ausalt ära, et mina ei ole mingi ekspert. Ma olen Sinu sõbralik blogija, kes lihtsalt ei taha loota riigile ning kel on kodus unistuste tahvlil kirjas ainult üks eesmärk: vähemalt miljon reaalset käega katsutavat pappi. Ainus, mis minust millestki eksperdi teeb, on minu jäärapäisus leppida sellega, et see nii ei lähe. Seega kui sa ei taha ilma jääda sellest, siis Rahatarkuse Koolitus on Facebookis leitav. Pealegi on see ainulaadne ja esimene võimalus näha minu moodsat maski.

Millest ma kavatsen rääkida?

Kuigi minu teema ei ole veel päris kivisse raiutud, siis ma lähen rääkima rahast. Olgu öeldud, et kogu see ettevõtmine on mulle ääretult meeltmööda, sest mulle meeldib mõte sellest, et nad kasvatavad inimesi, kes ei sõltu tulevikus pensionisüsteemist. See mõte mulle, maksumaksjale, meeldib. Aga siit tuleb nüüd viis punkti, mida ma selle tunnikese jooksul tahaksin mainida:

 • Kuidas ma jõudsin oma esimese investeeringuni?
 • Stressiinvesteerimine, investeerimisuni ja finantsvastutus – mis need on ning miks need mõisted minu jaoks toimivad?
 • Miks ma üritan läbida Tallinn-Tartu maantee ühtegi peatust tegemata, nii kiiresti kui võimalik
 • Miks ma ei kahetse, et võtsin 20-aastasena järelmaksu
 • Kuidas ma kaotasin oma vastutustundetu käitumise tõttu üle 10 000 euro

Ma olen püüdnud valida sellised teemad, et need õpetaks midagi. Minu 10000 euro lugu on kõige valusam rahaline mälestus. Minu 20-aastaselt võetud järelmaks oleks mu napilt jätnud ilma kõigest, mis mul sel hetkel elus oli. Stressiinvesteerimine pani mind nuudleid (ausalt) sööma ning supikööki külastama kuudeks. Esimene investeering põles loetud päevad hiljem. Tallinn-Tartu maanteele olen ma jätnud üle 1000 euro enda rumalusest.

Ma tulen rääkima rumalusest. Selleks, et te neid samu rumalusi ei teeks. Need on lihtsad ja elulised lood. Võib öelda, et ma jutustan kokku kolm lugu, millest need teemad vastuse saavad.

Millest ma ei kavatse rääkida?

Rahatuvi on meil olemas. Kuna ma teda taga ei aja, siis kassiks ma kehastuda ei tahtnud. Pealegi on sellel loomal nunnud kõrvad ning erinevalt lateksist, saab selles hingata. Samas kui lateksmaksid on sinu teema…

Ma ei kavatse puudutada aktsiate teemat väga. See on minujaoks väga hirmus ning kohati arusaamatu. Poleks õige kui ma sellest väga palju räägiks. Ma ei taha rääkida asjadest, millest muhvigi aru ei saa. Pole minu stiil.

Ma ei tahaks väga rääkida oma pere finantskäekäigust, sest ma peaksin üles tunnistama, et meil on olnud suuremaid pangesid, mis on maksnud tuhandeid ja ka kümneid tuhandeid eurosid. Aga paraku on need need laksud, kus on süüdi olnud keegi teine. Ma ei kavatse rääkida teistest. Ma tahan rääkida endast, sest seda ma oskan kõige paremini teha. Ka küsimustele on lihtsam siis vastata.

Raamatupidamisest. Ma saan ise hakkama, aga “laena raha ettevõttele ja siis investeeri” on ainus nipp, mis ma maksuoptimeerimise seisukohast saan jagada. Ma ei tea lihtsalt väga palju nippe. Ma olen väga aus ning seepärast maksan hästi palju makse. Võib-olla kohati liiga palju, aga siis vähemalt ei saa maksu- ja trolliamet mulle selga sõita.

Oma isiklikust portfellist. Vähemalt mitte väga palju. Eks ma näiteid toon kindlasti, aga kui keegi tahab minu portfelli struktuuri lahata, siis minu blogi on selleks palju parem lahendus.

Väljavõte ürituse Facebooki lehelt

Lisaks elumuutvatele näpunäidetele pakume ka sooja jooki, snäkilauda ja üllatusi meie sponsoritelt ☕🥨🎁
Ürituse veel paremaks õnnestumiseks palume kõikidelt osalejatelt osalustasuna 2€ (EE987700771003186014 Hain Luud või kohapeal sulas)

Oleme kohale kutsunud eksperdid, kes vastavad kõikidele su küsimustele:
💲 Kuidas päriselt säästa?
💲 Kas tudengina on üldse mõtet seda 5 eurot vaba raha investeerida?
💲 Kuidas astuda esimene samm investeerimismaailmas?
💲 Ühisrahastus? Krüptoraha? Aktsiad?? KULD???

Pole tudeng? Ole mureta, oodatud on kõik noore(mapoolse)d huvilised!

Mis teha kui ma ei saa tulla?

Loe blogi edasi. Minu esinemisest peaks ilmuma loodetavasti mingi video YouTube-i, kust saad seda järelvaadata. Aga ütlen kohe ära, et see ei ole päris sama mis olla kohapeal. Ma ei saa pakkuda sulle finantsinvesteeringuks mingit nõu – ma ei oma selleks luba. Ma ei saa jagada soovitusi, aga ma saan õpetada sulle seda mida ma tean. See, mis sa nende teadmistega pihta hakkad on juba sinu enda vastutus.

Kohapeal saab küsida küsimusi. Saab minu käppa suruda. Saab pai teha. Saab aimu sellest energiast millega ma elan. Need, kes mind tunnevad, ütlevad, et kui ma võiksin maja ka paigast energiaga liigutada. Ei ole veel juhtunud, aga loodetavasti suudan ma panna sendid lendama.

Tahad minuga koostööd teha?

Noh, lahe. Ma tahan ka. Saada mulle mail nagu see noor inimene tegi ja vaevalt ma sulle naljalt kohe “ei” ütlen. Miljoneid ei koori. Olles aastaid olnud ürituste korraldamisega seotud panen parematele õla alla, teen promo ja võtan sõbrad kaasa. Kui su üritus nii lahe ei ole, siis tulen ikka võib-olla.

Teeme koos, sest koos saab kiiremini, kaugemale (või lähemale), kõrgemale ja paremini.

Võid kirjutada ka siis, kui tahad, et ma paneksin endale sinu firma logoga särgi selga. Särki mul veel ei ole ja teisi sponsoreid ka mitte. Müün oma keha.

Tulen hea meelega Sinu kooli, tööle, suvepäevadele või konverentsile. Võid kutsuda mind oma alustavasse podcasti, võime midagi koos lihtsalt ära teha siin maailmas. Slaide ei taha teha. Mask on nüüd olemas, seega tuleb seda kasutada. Auh.

P.S. Järgmises blogipostituses lahkan kellegi 400 eurost kingitust mulle.

2 Replies to “Lähen esinema: tule kuula rahabuldogi Rahatarkuse Koolitusel. Kuhu kadus 10000?!”

 1. Tere!

  sinu blogi on viimasel ajal olnud väga vaikne…ootaksin huviga positust, kuidas viimaste nädalate sündmused sinu portfellile mõjunud on ning milline on sinu kõhutunne lähituleviku osas?

  1. Hei!

   Kirjutasin just uue postituse. Tule vaata. Mõju on olnud nii hea kui halb. Kõhutunne näitab, et kapitalism soosib neid kellel on kapitali. Praegu on hea aeg!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga