Posted on

Nonii sõbrad. Ma kadusin vahepeal ära. Ei, ma ei saanud koroonaviirust, ei elanud seda üle, vaid istusin tublisti karantiinis nagu ka kõik teie. Olen olnud eriti ettevaatlik ning vältinud poes käimist ning isegi prügimaja külastades panen igaks juhuks kummikindad kätte. Turvalises ennekõike. Miks ma siis ära kadusin? Eks ikka selleks, et teenida kriisis võimalikult palju raha.

Mintoses on tootlus tõusnud ulmelistesse kõrgustesse

Mul on Mintoses kaks kontot. Ühega ma mängin pikemat mängu ning teisega võtan meeletuid riske, kauplen ning üritan viimast välja pigistada. Kuna nüüdseks ei saa enam seda väga riskiskeemi sama efektiivselt rakendada, tulenevalt nende tutvustatud müügitasust, siis on õige aeg sellest rääkida.

Võtan abiks paar screenshotti. On väga oluline öelda kohe ära, et ma ei oleks kunagi saavutanud samasuguseid numbreid kui mul oleks seal päriselt märkimisväärne rahasumma, sest mul ei oleks närvid vastu pidanud. Ma olen ikkagi nõrganärviline selles osas, mis puudutab pappi.

Oma eksperimentkontol mängin ma 100 eurose portfelliga. Numbrid alates jaanuarist järgmised:

Kui keegi teab kedagi, kes teeb suure portfelliga 28.75% NARi, siis andke teada. Tahan ka niimoodi osata.

Numbrid räägivad enda eest. Tootlus on numbrites nii ulmeline, et ei ole lihtsalt sõnu. Aga sellel ei peatuks ma kuigi kaua vaid räägiks, et mis ma siis õige teen. Nimelt ma müün premiumiga ning ostan allahindlusega. Esimest poolt sellest lausest enam nii lihtsalt teha ei anna, küll saab teha seda teist. Osta allahindlusega on kohene võit. Minu maailmas tehakse raha mitte müües vaid ostes, seega praegune aeg, kui inimesed raha eriti vajavad on eriti soodus.

Minu suuremal portfelli osal läheb Mintoses ka hästi. Kui oma eelmises postituses ütlesin, et olen rahul, siis nüüd ütlen, et olen lausa väga rahul. Eks ta veidi närviline võibolla on arvestades seda kui paljud LO on hakkanud uksi kinni panema ning litsentse kaotama, aga investeeringuga kaasneb risk ja ma olen sellega arvestanud. Kes ei riski, see pensionit ei saa.

Mintos on mulle teeninud kokku 1786 eurot (3 kuud!), millest 1071 eurot tuli eelmises kuus. Ma olen selle tulemusega investeeringute mahu juures väga rahul. XIRR tabeli ei näita nii lahedaid numbreid, aga numbrid on ikkagi lahedad. Jääme NARi juurde, numbrid on suuremad ja mulle meeldivad suured numbrid.

Põhiturult olen kolinud ainult järelturule. Ostan allahindlusega, 1 euro miinimumpanusega. Raha käib kiiremini ringi ja mida kiiremini raha ringi käib, seda kiiremini saab sellest uut raha teha.

Tööd on olnud rohkem kui tavaliselt

Kuna praegu on kõik allahindlusega, siis ka IT-teenused on hinnas veidi alla tulnud. Ka minu omad. Sellest tulenevalt on targad ettevõtjad kellel on reserve ning võimalusi otsustanud endale veebipoode ehitama asuda. Minu majast tuleb neid nagu vändrast saelaudu.

Klientideks väikesed tegijad, suuremad tegijad ja isegi riigiasutusi. Päris huvitav on praegusel ajal riigiga koostööd teha. Paindlikumaks on kogu see värk muutunud. Ja selle eest neile kiitus. Üldiselt on kriisiolukord möödumas laias plaanis ju hästi – suremus ei ole meil tohutult kõrge ning ma ütleksin, et riik saab olukorraga hästi hakkama. Ainus, mis võib-olla natuke meele mõrudaks teeb on II fondi maksete peatamine, aga samas… võib-olla ma olengi rumal ja ei saa millestki õigesti aru.

OmaRaha muudatused rõõmustasid ka

OmaRahas on ka kõik hästi. Kuus tuleb suurusjärk 150 eurot intressitulu pärast põhiosa kahjumi maha arvamist. Et neid laene nüüd hakkab hapuks minema olen ma arvestanud, samas pean praegu läbirääkimisi ühe 5000 euro suuruse portfelli omandamiseks mõningase soodusega, seega duubeldaksin enda muidu 12.85% osakaaluga portaali osa.

Veebruar tõi 153.06 € ja märts 108.77 €. Teise kontoga 20 eurot lisaks.

Mis puudutab nüüd neid 55% tagatisfondi muudatusi, siis ma olen oodanud, et see juhtuks. Mulle meeldib, et portaal läheneb küsimusele vastutustundlikult ning ka refinantseeritud saavad enamikud laenud viisil, mis tundub minujaoks realistlik. Olen olnud põgusalt tegijatega kontaktis – nad räägivad, et tuleme kriisist läbi, aga võib-olla tuleb pool tootlust aknast välja visata. Nojah, parem pool kui kogu portfell.

Kinnisvara investeeringud

Kuna mul õnnestus teada saada, et mulle antakse väga palju laenu kui ma ilusti küsin, siis otsin täna suurusjärgus 500 000 eurot mõnda üürimaja kui kellelgi pakkuda on. Praegu on hea aeg riske võtta ja ma olen valmis astuma järgmise sammu. Suure võimendusega kaasneb suur vastutus, risk ja kõik muu, aga kuna ma olen veel noor mees, siis pangale võlgu ei jää.

CrowdEstate on tootnud mulle täpselt 0 eurot raha. Mu ainsad investeeringud on hapud või ootavad mõnda kohtu otsust, et pahatahtliku naabriga vaidlus lõpule jõuaks. Aga ei stressa.

EstateGuru on toonud mulle nii soovitusboonust kui ka 63,81 eurot päris raha. Seda hoian nüüd seal kontol ning mõtlen, et kuhu seda edasi paigutada. Uusarendustega on mul hetkel paus. Ei julge.

Kokkuvõte

Börsil kaotasin ma viimase 2 kuuga ca 1/4 oma portfellist. Õnneks ma shortisin siiski suurema osa ära ning tänaseks on numbrid juba roheliseks tagasi läinud. Krüptovaluutast sain täpselt kõrghetkel lahti ning nüüd on minu portfell AMD, Morgan Stanley, Google ja Tesla. Kas numbrid on positiivsed ka õhtul? Ei tea. Ei jälgi. Ootan paremaid aegu ning hetkel juurde ei osta. Ostan pigem Mintoses edasi, sest seal teeb Mintos minu eest arvutused ise ära ning ei pea ise kuigi palju mõtlema. Seadistused võimaldavad mul osta päris paindlikult ning seda, mida Mintos konfida ei lase teeb TuruBot.

Jaanuar tõi mulle sisse ühisrahastuses 362,44 €.

Veebruar tõi mulle sisse ühisrahastuses 547,59 €.

Rekordiline märts rõõmustas mind 1221,14 € jagu.

Turu Boss ei pane pille kotti. Ma alles alustan.

Referral boonused

Ikka veel on võimalik kõigil teenida raha minu referral koodide kasutamisega. Need leiad siit, lingilt soovituskoodid. Ütlen kohe ausalt ära, et kui see kuu laekub mul esimest korda raha TargetCircle-st, siis olen teeninud sealt kaudu 500 eurot sisuliselt blogi kirjutamisega ning teile naeratamisega.

Need 500 eurot ei ole kajastatud portfelli ülevaates.

2 Replies to “Kadunud pikaks ajaks: mis vahepeal toimus?”

  1. Sa vist oled ajas ees meil, tutvustuse all portfelli jaotuses “Viimati uuendatud 10.10.2020”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga